בניית אתר בזול - על מה אתם מוותרים...

עודכן: 17 בספט׳ 2020

בניית אתר אינטרנט מודרני, מותאם למובייל, מעוצב כראוי וכזה שישרת את המטרות של העסק, הפכה להיות מרכיב חובה בהתנהלות של כמעט כל עסק, גם אלו שאינם פועלים אונליין.

עם זאת, בניית אתר יכולה להיות עסק יקר למדי, ולנוע בין אלפי ש"ח לעשרות אלפי ש"ח, תלוי בגודל ובמורכבות האתר.

עסקים רבים, במיוחד אלו שנמצאים בתחילת דרכם, מעוניינים להקים אתר אינטרנט במחיר זול ככל האפשר על מנת לצמצם את עלויות ההקמה של העסק.

לעיתים הראיה הזאת נובעת מהעדר תכנון ארוך טווח של צרכי העסק, ובפעמים אחרות, העסק אכן לא זקוק לאתר יקר אלא רק לסוג של כרטיס ביקור דיגיטלי.

אז איך אפשר לעשות את זה? על אילו מרכיבים בבניית אתר אפשר לוותר כדי להוזיל בצורה משמעותית את עלות ההקמה? המשיכו לקרוא.


שימוש בתבניות חינמיות

לא רק בוויקס. גם פלטפורמת הקוד הפתוח וורדפרס תאפשר לכם שפע של תבניות מעוצבות שתסייענה לכם להשיג תוצאות מצויינות. חלק גדול מן התבניות האלו הוא מאפשר שימוש חופשי, ללא תשלום, ותבניות אחרות מאפשרות שימוש בעבור תשלום לא גדול במיוחד.

קסטומיזציה מינימלית

אם החלטתם לעשות שימוש בתבנית, תוכלו להוזיל משמעותית את עלות ההקמה באמצעות השקעת מינימום של משאבים בקסטומיזציה. למעשה, אחד מן היתרונות הגדולים של שימוש בתבניות מוכנות מראש הוא העובדה שמעצב מקצועי כבר ישב, ותכנן את הטיפוגרפיה באתר, את המרווח בין הפסקאות, את פלטת הצבעים, את החיבור בין הפונטים השונים ועוד.

בלי עיצוב מקצועי

באתרים גדולים ומקצועיים, שרוצים לשדר סמכות ורצינות, אין מנוס משימוש בשירותים של מעצב מקצועי. אף אדם לא יזמין רכב מסוכנות שמנהלת אתר להשכרת רכבים שנראה מיושן, לא מקצועי, חובבני ובעל עיצוב גרוע במיוחד. עם זאת, לא מעט בעלי עסקים לא זקוקים באמת לעיצוב מקצועי של ממש, משום שהוא לא מהווה חלק מרכזי בשיקולים של הלקוח האם להתקשר מולם.

בלי תשתית לקידום אורגני (דף בודד)

תהליך של קידום אורגני, כך יודע בוודאי כל מי שהתנסה בכך, הוא תהליך מתמשך  ואינטנסיבי שמצריך לא מעט קשב, זמן וגם משאבים כדי לייצר ממנו תוצאות טובות. חלק מרכזי בתהליך קידום אורגני הוא בניית התשתיות המתאימות לקידום האתר, כמו התקנת תוספים שונים והגדרתם, יצירת מפת אתר, הגדרת כתובות קנוניות, ביצוע הפניות, טיוב כותרות ותיאורי מטא ועוד.

מרכיב נוסף בתהליך קידום אורגני שיכול לחסוך עלויות משמעותיות למי שלא זקוק בפועל לתוצאות אורגניות הוא בניית עמודים רבים באתר הממוקדים במילות מפתח שונות. אם בעל האתר אינו זקוק לתהליך קידום אורגני, הוא יכול לעשות שימוש בתבנית single Page, שאיננה מומלצת למי שרוצה לראות תוצאות אורגניות. שימוש בתבנית כזאת מקצר באופן משמעותי את משך בניית האתר ואת הקלות והאפקטיביות שבאמצעותן ניתן לייצר תוצאות, וכפועל יוצא מכך, כמובן את המחיר.

בלי לוגו יקר

חלק גדול מבעלי העסקים שמקימים אתר אינטרנט לעסק משלבים בו לוגו שמייצג את החברה. עלות בניית לוגו מקצועי יכולה להגיע למאות ואפילו אלפי שקלים כאשר פונים למעצב מקצועי שזהו תחום ההתמחות שלו. עם זאת, קיימות אפשרויות זולות יותר לעיצוב לוגו, בין היתר באמצעות פניה לפרילנסרים המספקים את השירות הזה בזול, תבניות לוגו מוכנות מראש, או אפילו ויתור על לוגו באתר.

בלי חיבור לחנות

בניית אתר תדמית שמכיל ארבעה עמודים אינה דומה לניהול חנות מקוונת עם אלפי מוצרים שונים. אם העסק שלכם אינו מוכר מוצרים אונליין ואינן זקוק לניהול חנות וירטואלית, תוכלו לצמצמם באופן משמעותי את עלות ההקמה של אתר האינטרנט לעסק.

בלי חיבור לבסיס נתונים

חלק מן האתרים נסמכים על בסיס נתונים כדי לייצר מידע המותאם אישית ללקוח על פי בחירתו. אתרים אחרים, בעיקר אתרי תדמית, אינם זקוקים לחיבור מעין זה. אם האתר שלכם לא נסמך על תשתיות בסיסי נתונים, תוכלו להקים אותו בעלות נמוכה יותר.

בלי דפים דינאמיים

בניגוד לדפים סטטיים באתר, שהתוכן בהם אינו משתנה בהתאם לבחירה שביצע הגולש, דפים דינמיים מסתמכים על אינפוט שהתקבל מן הגולש כדי לחולל עמודים המותאמים לסטייט שבו נמצא הגולש. פיתוח דפים דינמיים מייקר את עלות ההקמה של האתר, וויתור על פיתוח כזה, עשוי, בהתאמה, להוזיל את עלות ההקמה.

בלי הזנה של מוצרים

דיברנו מקודם על חנות וירטואלית שמספקת אפשרויות רכישה של מוצרים בצורה מקוונת. ובכן, חלק מן השירות שמספקים בוני אתרים הוא ההזנה וההטמעה של מוצרים כאלו באתר. אתר שמכיל אלפי מוצרים שונים ידרוש, מן הסתם, הרבה עבודה שמתורגמת, בסופו של דבר לכסף. אם יש לכם מספר מועט של מוצרים שאתם מבקשים להטמיע באתר, תוכלו לעשות זאת בעצמכם ולחסוך לא מעט כסף.

ללא תוספים מיוחדים

אם לא נדרשת לעבודה השוטפת שלכם באתר התקנה של תוספים מיוחדים וקונפיגורציה שלהם, ותוכלו להסתפק בתבנית ברירת המחדל על כלל האפשרויות שלה, תוכלו לחסוך עוד כמה שקלים שהיו מושקעים באיתור, התקנה וקונפיגורציה של התוספים האלו.

פרילנסר ולא חברה

רוצים לחסוך בעלויות בצורה המשמעותית ביותר בעת בניה של אתר אינטרנט? התקשרו מול פרילנסר עם המלצות בתחום, ולא מול חברה לבניית אתרים. לחברה ישנן עלויות נוספות, כמו שירותי מזכירות, משרדים, עובדים ועוד, אשר לרוב תהיינה מושתות עליכם, הלקוחות. התקשרות מול פרילנסר תאפשר לכם לבנות אתר ביתר קלות, בעלויות נמוכות.

לסיכום

אם אין לכם צרכים מיוחדים בהקמה ובתפעול של אתר אינטרנט חדש לעסק שלכם, ישנן לא מעט החלטות שתוכלו לקבל כדי להוזיל בצורה משמעותית את העלות של הקמת האתר. המחירים של בניית אתרים מאופיינים במנעד רחב שתלוי באפיון הצרכים של בעל האתר, וכן גם לא מעט במותג ובשם שבנתה לעצמה חברת בניית האתרים. נסו לאתר את המאפיינים החשובים לכם בבניית האתר, ולמפות במקביל את מה שלא תזדקקו לו. משם, ככל הנראה, יגיע החיסכון המשמעותי.

64 צפיות0 תגובות

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

הפנייה נישלחה בהצלחה